Elektromobilita

Nabízíme produkty pro bouřlivě se rozvíjející obor elektromobility. Dodáváme jednofázové i třífázové nabíjecí stanice od předních výrobců, ať už stanice vnitřní, vnější, na sloupku či na zdi.

Jak vybírat nabíjecí stanice?

Nabíjecí stanice se dělí na dva typy – AC a DC – podle druhu elektrického proudu, který jimi prochází.

Baterie elektromobilů, podobně jako většina moderní elektroniky, využívá stejnosměrný proud. Z tohoto důvodu elektromobily používají palubní měnič nebo se používá nabíjecí stanice, která již sama mění střídavý proud na stejnosměrný.

Efektivita celého nabíjení je vždy odvozena od nejslabšího článku v celkové konfiguraci.

Existují dva typy zásuvek: typ 1 a typ 2. Při výběru nabíjecí stanice s integrovaným kabelem je nutné upočítat s tím, že lze dobíjet pouze automobily se stejným typem zásuvky.

Ideálními místy pro výstavbu jsou frekventovaná místa ve městech a obcích, benzínové stanice, velká parkoviště nebo parkovací místa u moderně smýšlející firmy.

Nástěnné nabíječky (wallbox)

Nabíjecí stanice se střídavým proudem (AC) a výstupním výkonem od 7,4 kW do 22 kW pro bezpečné a snadné nabíjení. Převážně jsou nabízené se zásuvkami typu 2.

Wallbox je možné umístit na stojan či stěnu, díky dostatečnému stupni krytí jej lze instalovat uvnitř i venku.

Ideální řešení pro domácí či firemní garáže.

AC stanice

Nabíjecí stanice s výstupním výkonem od 7,4 kW do 44 kW a se zásuvkami typu 2 a CEE/7 (tříkolíková) nvyužívají pro bezpečné nabití střídavý proud, který je nejprve převeden na stejnosměrný proud a následně uložen do baterie.

Nabíjecí stanice jsou vybaveny nejrůznějšími systémy, například start/stop nebo RFID..

U nabíjecích stanic typu AC je důležité zvážit, zda koupit nabíjecí stanici se zabudovaným kabelem nebo bez. Kabel není možné vyměnit, proto bude nabíječka použitelná jen pro specifický typ zásuvky. Případně je možné pořídit stanici se zásuvkou, ke které bude sice potřeba dokoupit kabel, ale bude přesně vyhovovat danému vozu. Při koupi nového auta vám bude stačit pořídit si nový kabel namísto celé stanice.

Jsou skvělou volbou na parkoviště k menším firmám, veřejná parkoviště nebo čerpací stanice.

Rychlonabíjecí (DC) stanice

Vysoce výkonné nabíjecí stanice využívají pro nabíjení stejnosměrný proud výstupním výkonem od 50 do 150 kW. 

Disponují zásuvkami typu CCS, CHAdeMO a Typ 2, proto je s nimi možné nabíjet všechny druhy elektromobilů. Jsou vybaveny nejrůznějšími systémy, např. start/stop, RFID apod.) 

Ideální k umístění na firemní i veřejná parkoviště a čerpací stanice.