Fotovoltaický ohřev TUV

Slouží k ohřevu teplé vody za pomoci slunce s využitím fotovoltaiky, která generuje elektřinu pro ohřev.

Zadat poptávku

Co získáte

Maximálně efektivní ohřev teplé vody za pomocí fotovoltaických panelů a střídače Kerberos. Systém spolupracuje s distribuční sítí, takže při nedostatku slunečního svitu ohřívá vodu z ní, ale dokáže být na síti plně nezávislý. Systém je navíc oproti fototermickým kolektorům bezúdržbový a nevyžaduje velké stavební úpravy.

Co obnáší instalace

Systém běžně obsahuje 6-8 panelů o rozměru 1x1,65 m, z něhož vedou 2 kabely ke střídači, který je umístěn v blízkosti zásobníku na teplou vodu o objemu 100-200 l. Střídač je propojen se sítí a elektrickým tělesem. Dále pak reguluje energii, která jde do tělesa a určuje, jestli má jít ze slunce, sítě a levného tarifu, a to v závislosti na intenzitě svitu a teplotě vody. Systém zajistí, aby byla teplá voda vždy k dispozici za co nejmenší náklady.

Pro koho je systém určen

Pro běžné domácnosti a firmy, které chtějí ušetřit náklady za energii na ohřev teplé vody a mají k dispozici vhodnou budovu pro umístění tohoto systému.

Návratnost investice

Návratnost investice je do 10 let, v závislosti na spotřebě vody a ceny primární energie. Na tyto systémy je možné čerpat dotace až 35 000 Kč v rámci programu Nová zelená úsporám.

  • my light
  • elkov