Resacs

Český výrobce bateriových úložišť na míru

Baterie pro rezidenční i firemní sektor

Mít kvalitní a spolehlivé technologie je základ.

Jsou to právě technologie, které zajišťují praktické vlastnosti, široké možnosti využití a bezpečný provoz.

Proto jsme se stali výhradním velkoobchodním partnerem firmy Resacs v rámci České Republiky.

Bateriová úložiště tohoto českého výrobce jsou vybavena celou řadou unikátních řešení počínaje vlastním řídicím systémem Rebox až po bezpečnostní systémy.

Firma Resacs vyrábí baterie jak pro rezidenční, tak i pro firemní sektor. Kapacita baterií se tedy pohybuje od 5kWh až v podstatě do neomezené velikosti. U nás v Elkov je možné standartně nakoupit baterie 12, 15 a 17,5 kWh pro rezidenční sektor, případně poptat velká individuální bateriová uložiště do firemního sektoru.

Komponenty

Pro kvalitní a bezpečnou baterii je nutné baterii vyrobit z kvalitních komponent.

Proto v bateriích Resacs jsou pouze články LiFePo4 nejvyšší třídy kvality Grade A, které pocházejí pouze od ověřených výrobců. Tyto články se vyznačují extrémně dlouhou cyklickou životností, vydrží až 10 000 nabíjecích cyklů.V bateriovém úložišti jsou zapojeny tak, aby byly kdykoli přístupné. V případě potřeby je možné kterýkoli článek jednoduše opravit či vyměnit, což prodlužuje celkovou životnost bateriového úložiště.

Dále baterie obsahují kromě kvalitní a výkonné BMS jednotku Rebox. Jedná se o Resacsem vyvinuté hardwarové a softwarové řešení pro monitorování a řízení baterie a spotřebičů umožňují ukládat energii alternativním způsobem. Rebox umí monitorovat a řídit baterie a spotřebiče tak, aby systém ukládal a výhodně využíval energii inovativním způsobem. Přebytky energie vyrobené fotovoltaickou elektrárnou použije nejprve k nabití baterie. Jakmile je nabitá, přesměruje tok energie ke spotřebičům. Ta poslouží např. k ohřevu vody v bojleru, nabíjení elektromobilu apod. Toto zařízení plní funkci WATTrouteru a rovněž automaticky upozorňuje servisní tým při překročení nastavených parametrů.


Bezpečnost

Z důvodu co nejvyšší bezpečnosti je v každé baterii Resacs bezpečností řešení.

Ať už se jedná o dohled 24/7 díky modulu Rebox a případné vyřešení problému ještě dříve než se projeví i u klienta, tak o systémy, které zamezí většímu poškození.

K tomu Resacsvyvinul svá vlastní teplotní čidla, která jsou na každém spoji článků a sledují teplotu každého článku. Čidlo má předem definovaný přípustný rozsah teploty. Zaznamená-li překročení stanovené hodnoty, automaticky odpojí bateriový článek, na němž byla detekována zvýšená teplota. Díky sériovému propojení čidel dojde k bezpečnostnímu odpojení celé baterie. Teplotní čidla tedy tvoří důležitý bezpečnostní prvek každého bateriového úložiště.

Kdyby vše selhalo, rozhodl se Resacs nainstalovat ještě systém Proteng, jakožto řešení poslední záchrany. 

Jedná se o naprosto nezávislý autonomní hasící systém. Zařízení funguje automaticky bez zásahu obsluhy a bez potřeby vnějšího zdroje energie. Využívá speciálně upravenou polyamidovou hadici. Tato hadice se aktivuje při dosažení teploty přibližně 70–100 °C.

Elkov se zároveň stal partnerem i pro společnost Proteng a tedy můžete u nás zakoupit i tyto hasící systémy. Více o protengu zde.

Řešení

Jelikož jsou baterie pro rezidenční sektor nízkonapěťové (48V) je možné k bateriím připojit nízkonapěťové typy měničů.

V naší nabídce máme opět prověřené a kvalitní značky, jako jsou Victron a Deye. S těmito měniči baterie funguje bezproblémově a v případě ojedinělé závady Vám servis nabídneme my, jako Elkov, případně Resacs. 

Resacs dokonce vytvořil i designovou variantu přímo pro Victron - viz obrázek.

Rádi Vám poradíme