Control4Energy

Energetický management: Optimalizace využití energie

Hledáte způsob, jak ušetřit energii, minimalizovat náklady a šetřit životní prostředí? Pak je pro vás ideální chytré řešení Control4Energy! Jedná se o špičkový systém energetického managementu, který integruje různá energetická řešení do jednotného, plně automatizovaného systému. Díky tomu všechny komponenty pracují v dokonalé souhře a bez zbytečného lidského zásahu řídí spotřebu energie, snižují náklady a chrání životní prostředí.

83095775.jpg

Hlavní přednosti systému Control4Energy:

  • Maximální využití energie: Systém inteligentně řídí veškerou energii vyrobenou ve vašem objektu a v případě přebytků ji přesměruje do bateriového úložiště, elektromobilu nebo na ohřev vody. Tímto způsobem maximalizujete využití energie a snižujete závislost na externích zdrojích.
  • Univerzální integrace: Control4Energy integruje a řídí širokou škálu energetických zdrojů, od tepla a chlazení až po elektřinu. To vše v rámci jednoho komplexního systému. Díky tomu se zbavíte nutnosti složitě koordinovat jednotlivé systémy a dosáhnete maximální efektivity.
  • Intuitivní optimalizace: Systém se automaticky přizpůsobuje aktuální spotřebě a potřebám, čímž optimalizuje chod celého objektu. To vám přináší úsporu energie a snižuje provozní náklady bez nutnosti neustálého dohledu.
  • Flexibilní řešení: Control4Energy lze nainstalovat i bez fotovoltaické elektrárny, takže je ideální pro všechny typy objektů. Ať už máte rodinný dům, bytový dům, firmu nebo jiný objekt, Control4Energy vám pomůže s optimalizací energetické spotřeby.
  • Kybernetická bezpečnost: Veškeré operace a monitorování probíhají přímo v místě instalace, bez nutnosti připojení k externím cloudovým službám. To zajišťuje maximální ochranu osobních dat a kybernetickou bezpečnost. Nemusíte se obávat úniku dat ani zneužití systému.
  • České programování: Díky českému vývoji je systém vysoce flexibilní a přizpůsobitelný individuálním potřebám každého zákazníka. Můžete si tak být jisti, že Control4Energy bude perfektně fungovat ve vašem objektu a splní všechny vaše požadavky.

 


 

Chytrá úspora energie s Control4Energy v rodinném domě ve Zlíně

c4e_dum.jpg

V tomto domě je instalována fotovoltaická elektrárna (FVE) o výkonu 8 kWp, střídač Schneider Electric a bateriový systém. Vytápění zajišťuje plynový kotel, v přízemí je podlahové vytápění a v patře radiátory. Krb s výměníkem vody je napojen do okruhu vodního vytápění s 1000litrovou akumulační nádobou propojenou s bojlerem. V akumulační nádrži je instalována elektrická spirála pro ukládání přebytků energie z FVE. Problém tkvěl v tom, že FVE elektrárna vyrábí energii od jara do podzimu v denní době, kdy je spotřeba v domě nízká. Bez akumulace energie tak docházelo k neefektivnímu využití FVE a ztrátě energie.

c4e_display.jpg

Řešení: Control4Energy

Systém Control4Energy automaticky optimalizuje využití energie z FVE panelů v objektu. Nastaví priority a limity pro zapínání a vypínání zařízení podle preferencí uživatele, čímž zajistí, že se většina vyrobené energie spotřebuje přímo v domě a eliminují se nevýhodné přetoky do sítě. Uživatel má navíc přehled o výrobě a spotřebě energie prostřednictvím vzdáleného přístupu.

Snadná instalace a skvělé výsledky

Instalace systému Control4Energy je jednoduchá a zvládne ji běžná elektromontážní firma. Do zařízení se připojí příslušné zátěže a následně se provede nastavení energetického managementu. Tuto konfiguraci lze později kdykoliv upravovat i bez nutnosti volání montážní firmy. Díky Control4Energy FVE z domu ve Zlíně vyrobila 10,2 MWh a veškerá energie byla spotřebována v domě bez jakéhokoliv přetoku do sítě. Majitel tak ušetřil 2 000 kWh energie ročně.

 

Control4Energy je k dostání výhradně v obchodní síti ELKOV elektro.

Rádi Vám poradíme